مفاسد مالی و اداری

بازرسی نباید منشا قدرت طلبی باشد

شانزدهمین همایش مدیران بازرسی شهرداری های کلان شهرهای کشور با حضور قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور، مشاور رئیس سازمان بازرسی کل کشور و مدیر کل امور شهرداری های کشور، رئیس شورای اسلامی شهر تهران،معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران و مدیران بازرسی شهرداری های کلان شهرهای کشور برگزار شد.

به گزارش پرتال داخلی شهرداری تهران؛ مهندس مهدی چمران در شانزدهمین همایش مدیران بازرسی شهرداری های کلان شهرهای کشور با بیان این مطلب که کیفیت و عملکرد صحیح یک دستگاه نیاز به بررسی و بازرسی دارد گفت: بازرسی نقاط قوت و ضعف سازمانها و دستگاه ها را نشان می دهد و زمانیکه این نقاط را بشناسیم می توانیم در مسیر پیشرفت و تکامل و عملکرد صحیح گام برداریم.

چمران با اشاره به این موضوع که شهرداری ها از جمله دستگاه هایی است که نیاز به بازرسی دارد گفت: شهرداری ها ارتباط مستقیم با مردم دارند و هرچه این ارتباط بیشتر باشد ممکن است نارضایتی ها نیز بیشتر باشد زیرا مردم برای حل مشکلاتشان به شهرداری مراجعه می کنند که اگر خواسته آنان به حق باشد و انجام شود باعث رضایت و اگر انجام نشود و یا خواسته ایشان ناحق باشد و جواب منفی بگیرند باعث نارضایتی آنان می شود.

وی عنوان کرد: بازرسی باید روند صحیح کارها را بررسی کند و اگر درخواست کسی به حق نبود با کلام ملایم و برخورد صحیح موضوع را تفهیم کند تا مراجعه شونده با دشمنی و کینه از بازرسی فاصله نگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران مدیریت شهری را پیشانی برخورد با مردم دانست و اظهار داشت: وظیفه بازرسی پرونده سازی نیست بلکه جلوگیری از پرونده سازی و تخلفات است و بازرس باید سنبل صداقت و صحت و سلامت کار باشد.

چمران گفت: بازرسی باید سنبل اخلاق و برخورد مناسب با مردم و کارمندان باشد و در نقطه مقابل ترس و رعب عمل کند تا مردم به راحتی با آنان برخورد و مشکلاتشان را مطرح کنند.

وی تصریح کرد: بازرسی یک کار صرفاً اداری نیست و با وجدان و روح انسان ها و با سرنوشت و آبروی آنان سروکار دارد و فراتر از کار اداری است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان این مطلب که بازرسی نباید منشا قدرت طلبی باشد افزود: بازرسی نباید کار مسئولان و مدیران را توجیه کند و این کارخیانت به رسالت شریف بازرسی است.

وی با اشاره به این موضوع که بازرسی دقیق، صحت کار یک سازمان را افزایش می دهد افزود: سیستمی کردن کارها، باعث کاهش رفت و آمدها و برخورد با مردم و انجام آسان تر کارها خواهد شد.

نیاز امروز کشور اعتماد سازی است

در این همایش مشاور رئیس سازمان بازرسی کل  کشور و مدیر کل امور شهرداری های کشور با بیان این مطلب که شهرداری ها و نهادهای اجتماعی و خدماتی نوک پیکان هستند و بیشتر زیر ذره بین مردم قرار دارند گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند از سازمان هایی که با مردم ارتباط بیشتری دارند سرزده بازدید کنید، این کار از سال ۸۹ آغاز شده و تا پایان عمر سازمان بازرسی کل کشور ادامه خواهد داشت.

عزیزی با تاکید بر این که شرایط امروز کشور نیازمند اعتمادسازی  مردم است گفت: نقش سازمان بازرسی کل کشور و بازرسی دستگاه ها در اعتماد سازی بسیار مهم است و اگر درست عمل کنیم ،مردم را نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وفادار و اعتمادشان را جلب می کنیم.

وی تصریح کرد: تخلفات به تنهایی بی اعتمادی نمی آورد بلکه بزرگ جلوه دادن تخلف است که به بی اعتمادی منجر می شود و ما باید عین واقعیت را مطرح کنیم نه اینکه بزرگ نمایی کنیم و این کار خیانت است.

مشاور رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان این مطلب که سالم سازی دستگاه های اجتماعی که با مردم در ارتباط مستقیم هستند موجب جذب و افزایش اعتماد مردم می شود افزود: مصلحت امروز کشور در اعتماد سازی مردم است و نهادهای اجتماعی و شهرداری ها بزرگ ترین نقش را در این زمینه دارند.

همچنین در این همایش دکتر خبره قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور با تشریح قانون ارتقای سلامت اداری گفت: سال گذشته شورای دستگاه های نظارت کشور متشکل از سازمان بازرسی کل کشور،دیوان عدالت اداری،دیوان محاسبات و وزارت اطلاعات و سازمان حسابرسی کار خود را آغاز و در همایش و نمایشگاه ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد که سال گذشته برگزار شد شهرداری تهران در بین بیش از ۷۰ دستگاه به عنوان یکی از ۵ دستگاه برتر در این زمینه معرفی شد.

مطلب قبلی

آلودگي نوري در كلان شهرها در وضعيت قرمز است

مطلب بعدی

فعالیت‌های عمده ژئومورفولوژیست‌ها برروی شهر

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *