امور ورزش

برگزاری یوگای دسته ‌جمعی در نیویورک

یوگا در خیابان‌های نیویورک، مکانی که به عنوان یکی از پرتنش‌ترین شهرها در سراسر جهان شهرت دارد، در نگاه اول ایده‌ی عجیبی به نظر می‌رسد. اما روز چهارشنبه ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد) دقیقا در مرکز همین شهر پر سروصدا مراسمی برگزار شد که هدف آن بخشیدن ساعاتی آرامش به شرکت‌کنندگان در آن بود.
در طولانی‌ترین روز سال، بیش از هزاران نفر در نیویورک برای انجام تمرینات یوگا جمع شدند. این مراسم به شهروندان نیویورک این فرصت را داد تا بتوانند برای مدتی از زندگی پرشتاب و استرس‌آلود این شهر پر سروصدا فاصله بگیرند.

هزاران علاقه‌مند به ورزش یوگا در گرمایی بیش از ۳۰ درجه در میدان تایمز نیویورک به این شکل آغاز تابستان را همراه با هم خوشامد گفتند. مراسم یوگای دسته جمعی برای دهمین بار و این‌بار با عنوان “برتری ذهن بر دیوانگی” (Mind over Madness) در نیویورک برگزار شد.

یوگای دسته‌جمعی نیویورک از صبح تا بعدازظهر در مجموع به مدت چهار ساعت ونیم ادامه یافت. برای شرکت‌کنندگان ۱۵۰۰ تشک ویژه یوگا در نظر گرفته شده بود که مجانی در اختیار آنها قرار می‌گرفت. مربیان یوگا با استفاده از میکروفون چگونگی انجام حرکات را توضیح می‌دادند.

بیشتر شرکت‌کنندگان علی‌رغم رفت وآمد اتومبیل‌ها و سر و صدای آنها، مشکلی برای تمرکز روی حرکات نداشتند. داگلاس استوارد، یکی از برگزارکنندگان کلاس یوگای دسته‌جمعی عقیده دارد که میدان تایمز مناسب‌ترین مکان برای این مراسم است. او می‌گوید: “افراد مختلف با طرز تفکر‌های متفاوت در این مکان جمع شده‌اند. مکانی که دائما در آن اتفاقات متعددی رخ می‌دهد. ما فکر کردیم که اینجا بهترین مکان برای برگزاری چنین مراسمی است.”

 

 

منبع: گروه اینترنتی پرشین استار

مطلب قبلی

استاندارد روشنائی معابر

)برگرفته از گزارش مدیریتی نحوه واگذاری خطوط BRT به بخش خصوصی، مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران(
مطلب بعدی

بررسی تجربه خصوصی سازی خطوط اتوبوس و BRT در برخی شهرهای جهان

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *