مطالب گورستان

تدفین در مسیحیت

مسیحیان اولیه نیز مانند یهودیان و رومى ها، مردگان خود را در دخمه هاى زیر زمینى دفن مى کردند. در این دخمه ها یک کلیساى کوچک براى اجراى مراسم تدفین وجود داشت. مسیحیان شکنجه شده در این قبرهاى تاریک زیر زمینى پنهان مى شدند و حتى در آنجا زندگى مى کردند. به دلیل آنکه تعداد زیادى از مقدسین در این محلها دفن شده بودند، بسیارى از آنها بعدا تبدیل به مرقد و زیارتگاه شدند.

تدهین دم مرگ در مسیحیت

مسیحیان براى شنیدن پیام رهایى بخش خدا آماده مى شوند؛ زیرا معتقدند که خدا مسیح را براى عیادت بیماران ، شفا دادن ایشان و آماده کردن آنان در لحظات جان دادن فرستاده است . آیین تدهین بیماران نشان دهنده وجود خدا و محبت اوست و به یاد مى آورد که خدا انسان هایى را که به وسیله بیمارى مورد امتحان قرار گرفته اند، فراموش نمى کند. به دیگر سخن ، هدف از این آیین آن است که با احساس جانکاه تنهایى و بى کسى بیماران مقابله نماید، مخصوصا در مواردى که جسم فرسوده شده و جان اندک اندک از تن مى رود و مرگ فرا مى رسد. مسح کردن بیماران با روغن مقدس مسلم مى سازد که آنان تنها نیستند، بلکه مسیح با ایشان است و آنان را به سوى خدا رهنمون مى شود. همچنین گروهى از برادران ایمانى با او هستند و براى او دعا مى کنند.

در قرون وسطى تنها زنانى را که به جادوگرى متهم مى شدند، پس از محاکمه در محاکم تفتیش عقاید با آتش مى سوزاندند. دلیل مى آوردند که با این تمهید روح شیطانى و پلید جادوگران همراه با جسم شان براى همیشه نابود شود.

تهیه و ارسال : خانم مائده بزرگی

مطلب قبلی

چگونگی شکل گیری فرهنگ تدفين

مطلب بعدی

شهروندان مرغابي را به عقاب تبديل كنيد

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *