مطالب طراحی شهری

میدانگاه گائه آئولنتی

این میدان جدید و نشانه شهری به افتخار گائه آئولنتی ، آخرین معمار موزه اورس در پاریس ، نام گذاری شده است و در قلب توسعه پورتانواگاریبالدی در مجاورت ایستگاه اصلی قطار میلان قرار گرفته است.

میدانگاه گائه آئولنتی

اختصاصی معماری نیوز: میدانگاه تازه طراحی شده توسط Aecom ، در قلب شهر میلان ، در میان جمعیت بسیار و غوغای بازدیدکنندگان در دسامبر ۲۰۱۲ افتتاح شد.

این میدان جدید و نشانه شهری به افتخار گائه آئولنتی ، آخرین معمار موزه اورس در پاریس ، نام گذاری شده است و در قلب توسعه پورتانواگاریبالدی در مجاورت ایستگاه اصلی قطار میلان قرار گرفته است.

معمار Aecom ، برنده پروژه با عنوان Edaw ، به همراه معمار سزار پلی و با همکاری معماران منظر ایتالیایی ، دروازه درخشان و جدیدی را برای یکی از زیباترین شهرهای اروپا فراهم آورد.

این میدان مرتبط با مرکز اصلی حمل و نقل عمومی میلان(ایستگاه راه آهن گاریبالدی)، نقش کلیدی در یکی از طولانی مدت ترین پروژه های احیای ایتالیا را دارا می باشد.

برای طرح حوزه عمومی پورتانوا ، به عنوان سرپرست طراحان ، اثر Aecom شامل فضاهای اصلی عمومی ، میدانگاه دوار گائه آئولنتی ، پیاده راه ها و راه های ارتباطی به پارک اطراف می باشد. دستورالعمل های استراتژیک برای فضاهای عمومی توسط معماران Gehl ایجاد شد.

میدانگاه گائه آئولنتی فضایی شیک و مطابق روز به همراه چهره های مجسمه گونه می باشد و دایره ای ممتد و روان با جاهایی برای نشستن را که توسط یک استخر عظیم انعکاسی احاطه شده شامل می شود. استخری که ۶۰ متر قطر دارد و رنگ های تغییر فصول و ساختمان های اطرافش را منعکس می کند.

استخر به صورت آبشار به ارتفاع ۲ متر به پایین می ریزد.صدای ایجاد شده ، آلودگی صوتی خیابان های اطراف را کاهش می دهد و سه آبشار بیضی زیبا را ایجاد می کند که نور روز و تهویه طبیعی فضاهای تحتانی را به ارمغان می آورد.
حفره های نوری که ایجاد کرده میدان را به یک طبقه کوچک و پارکینگ زیر آن ارتباط  می دهد.ضمن اینکه به نور و هوا اجازه می دهد تا به ردپای عمیق برج های احاطه کننده اطراف ، نفوذ کند.

روزنامه ایتالیایی لیبرو و مجله ایل ، این فضای تماشایی عمومی را به عنوان میدانی از آینده توصیف می کند همچنین به گزارش Corriere della Sera ، هزاران نفر تنها در سه روز از گذشت افتتاحیة مجلل ، میدانگاه را بازدید کرده اند.
نتیجه اثری زیباست که زمان معاصر را با رسم و سنت والای ایتالیایی که همان میدانگاه های باشکوه می باشد، تطبیق می دهد.

معمار : Aecom

مکان: میدانگاه گائه آئولنتی، میلان ، ایتالیا

سرپرست معماران : پلی کلارک پلی

معماران پروژه : آدامسون

معماران طراحی لند اسکیپ : جیمز هیگ استریتر

سال : ۲۰۱۲

عکاس : Aecom ، راب ویلیامسون ، کلودیوزاپیا ، هاینس

کارفرما : هاینس ایتالیا

مطلب قبلی

معماری ناب مسجد جامع اصفهان

مطلب بعدی

روستاي تاريخي و دستكند ميمند

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *