مطالب عمران و تأسیسات شهری

کشف جمجمه و اسکلت درجریان حفاری مترو

بزرگترین پروژه زیربنایی اروپا در انگلستان در حال انجام است. این پروژه عظیم که با بودجه‌ای معادل پانزده میلیارد پوند (معادل ۲۵ میلیارد دلار) هدف گذاری شده، از سال ۲۰۰۹ میلادی آغاز و قرار است تا پایان سال ۲۰۱۸ به پایان و مرحله بهره برداری برسد. در جریان حفاری‌های در عمق زمین کارگران حفاری با جمجمه‌هایی به قدمت حدود هفتصد سال برخوردند.

به گزارش “تابناک” به نقل از رویترز از دلایل انجام این پروژه سهولت ارتباط از غرب لندن به سمت شرق در منطقه اسکس ذکر شده است. همچنین کاهش بار ترافیک بر روی خطوط راه آهن زیر زمینی لندن اشاره شده است.

بطوریکه عبور و مرور از فرودگاه هیترو تا این منطقه از طریق زیر زمین و انتقال مسافر از طریق راه آهن زیر زمینی(مترو) صورت بگیرد.از دلایل پر هزینه شدن این پروژه شبکه شلوغ کابلهای زیر زمینی و البته شبکه فاضلاب شهری است که قطعاً این تونلهای زیرزمینی باید در عمق بیشتری حفر گردد.

در جریان حفاریها کارگران و مهندسان شرکت حفاری با جمجمه هایی برخورد کردند. در ادامه اسکلت انسان نیز کشف شد و به کمک باستان شناسان توانستند بخشی از آنها را از درون خاک خارج کنند.

با توجه به تکنیک‌های شناسایی عمر اشیای باستانی، باستان‌شناسان توانستند به این مهم پی ببرند که این ۲۰جمجمه متعلق به حدود هفتصد سال پیش می‌باشد. به دوره‌ای که احتمالاً خیلی از مردم ” حدوداً پنجاه هزار نفر” بر اثر بیماری فراگیر (احتمالاً طاعون) از بین رفته‌اند و در این قسمت دفن شده‌اند.

تونل تاسيسات در بلژيک
مطلب قبلی

تصاویری از تونل مشترک تاسیسات در بلژیک

مطلب بعدی

جشنواره مجسمه‌های یخی در چین

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *