طراحی شهری

جنگل های ارسباران به فهرست آثار ثبت جهانی می‌پیوندد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت: شهرستان کلیبرو خدافرین زیبایی های زیادی دارد و می تواند به عنوان منطقه ی نمونه گردشگری درآذربایجان شرقی مطرح شود.
به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ،مسعود سلطانی فردر بازدید از جنگل های ارسباران بر لزومثبت این طبیعت بکر در حافظه جهانی افزود: قرار گرفتن جنگل های ارسباران در فهرست نامزدهای ثبت جهانی یونسکو، نیازمند الزاماتی است که در حال پیگیری برای پرونده آن هستیم.
سلطانی فر ادامه داد: زیبایی های بکر این منطقه می تواند گردشگران زیادی را به خود جذب ک ند و برای تامین نیازهای گردشگران باید مراکز اقامتی موقت ، خانه مسافرها و هتلهای یک ستاره و دو ستاره در این منطقه ساخته شود.
وی همچنین گفت: این نوع هتل ها و مراکز اقامتی بیشتر مورد استقبال مسافران است و همچنین می تواند باعث رونق هر چه بیشتر این منطقه و معرفی آن در سطح جهانی باشد.
سلطانی فر سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری را به عنوان یک سازمان هماهنگ کننده و نظارتی در حوزه ی گردشگری دانسته و خاطر نشان کرد: سازمان میراث فرهنگی باید با انجام رایزنی از طریق بانک ها تسهیلات لازم را برای سرمایه گذاران گردشگری فراهم کند و سازمان بیشتر در حوزه گردشگری نقش هماهنگ کننده داشته باشد.
وی بااشاره جذابیت های گردشگری کشورمان یاد آور شد: ایران دارای رتبه ۱۵ از لحاظ جاذبه های گردشگری در جهان است و ما باید همه ی تلاش خود را برای استفاده از این پتانسیل برجسته داشته باشیم.
وی جاذبه های بکر گردشگری آذربایجان شرقی را بسیار شایسته توجه دانست و ابراز امیدواری کردکه با به نتیجه رسیدن پرونده ثبت جهانی روستای تاریخی کندوان و جنگل های ارسباران این منطقه بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد.

مطلب قبلی

طراحی و اجرای عملیات احداث پارک آموزش در مدارس تبریز

مطلب بعدی

مسجد ولیعصر؛ مرثیه ای بر معماری معاصر ایران

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *