طراحی شهری

طراحی و اجرای عملیات احداث پارک آموزش در مدارس تبریز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز از آغازعملیات احداث پارک آموزش ترافیک در مدارس شهر خبر داد. به گزارش شهریار، یعقوب وحید کیا با اعلام این خبر افزود: پیرو تفاهم نامه شهرداری تبریز با اداره کل آموزش و پرورش استان مبنی بر احداث پارک های آموزش ترافیک در محوطه مدارس و اختصاص یک تایم آموزشی با عنوان زنگ ترافیک در تمامی مدارس سطح شهر، این موضوع در کمیته آموزشی مطرح و اقدامات اولیه اجرایی آن آغاز شد.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر، پنج مدرسه که دارای شرایط و فضای مطلوب و از نظر کارشناسان مورد تایید بود، شناسایی گردیده است تا طرح در این مدارس به مرحله اجرا درآید.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری در ادامه سخنان خود تصریح کرد: هدف از راه اندازی این کلاس‌های آموزشی در مدارس نواحی پنجگانه، استفاده بهینه از امکانات و فضاهای آموزشی تحت اختیار این دو نهاد، تربیت مربیان آموزش و پرورش در حوزه ترافیک، احداث پارک های آموزشی در سال جاری و در نهایت تقویت آموزش و فرهنگ سازی در حوزه ترافیک است.
وحیدکیا اضافه کرد: امیدواریم با آغاز این طرح در هر یک از نواحی آموزش و پرورش تبریز، حداقل یک مدرسه و آموزشگاه دارای فضای آموزشی ترافیکی شود و مدارس آن نواحی را تحت پوشش آموزشی خود قرار دهد. گفتنی است طرح ایجاد پارک آموزش ترافیکی در مدارس تبریز، ابتدا به صورت پایلوت در یک مدرسه و سپس در پنج مدرسه از نواحی پنجگانه تبریز اجرا می شود و در مرحله بعدی، تمام مدارسی که دارای فضای مناسب باشند، تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

مطلب قبلی

رقابت بیش از 3600 اثر علمی در حوزه مدیریت شهری

مطلب بعدی

جنگل های ارسباران به فهرست آثار ثبت جهانی می‌پیوندد

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *