*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
پرجمعيت‌ترين و ثروتمندترين شهرهاي جهان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
ترین ها
یکشنبه, 21 شهریور 1389 ساعت 08:40

سايت city mayors كه اطلاعات مربوط به شهرهاي جهان را ارائه مي‌كند، فهرستي از بزرگترين و ثروتمندترين شهرهاي جهان را منتشر كرد. توكيو پر جمعيت‌ترين و ثروتمندترين شهر جهان است. تحقيقات نشان داده توكيو تا سال 2020 همچنان بدون رقيب خواهد بوددر اين فهرست كه با استفاده دقيق از شاخص‌هاي جمعيت، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي تهيه شده، شهر توكيو همچنان بدون رقيب، پرجمعيت‌ترين و ثروتمندترين شهر دنياست. پايتخت ژاپن با شهرك‌هاي اطراف آن در سال 2007 بزرگترين و ثروتمندترين شهر جهان بوده است. تخمين‌هاي محققان اين مركز نشان مي‌دهد كه توكيو از سال 2005 در چنين جايگاهي بوده و تا سال 2020 هم در همين جايگاه باقي خواهد ‌ماند.


ابرشهر نيويورك با مساحت 8700 كيلومتر مربع،
دومين شهر پرثروت و بزرگ دنيا است.

نسبت قدرت خريد به رقم توليد ناخالص داخلي در لندن بالاتر از سوئد و سوئيس است. تا سال 2020 شهرهاي شانگهاي، بمبئي، استانبول و پكن در ميان 30 شهر اول فهرست ثروتمندترين شهرهاي دنيا قرار مي‌گيرند. از كشورهاي هند، چين و برزيل كه رشد پرشتاب اقتصادي دارند تا سال 2020 چند شهر وارد فهرست شهرهاي ثروتمند جهان قرار مي‌گيرد. ميزان رشد ثروت لندن بسيار پرشتاب تر از توكيو، نيويورك، شيكاگو يا پاريس بوده است. به همين دليل اين شهر تا سال 2020 به پله چهارم جدول خواهد رسيد، اما ديگر شهرهاي بزرگ اروپاي قديم يعني رم، ميلان و برلين رشدي بسيار كند دارند و در سال‌هاي آينده مغلوب شهرهاي در حال توسعه‌ آسيايي و آمريكاي‌لاتيني خواهند شد.


بزرگترين شهرهاي جهان

با توسعه شهرنشيني در سراسر جهان كه از نتايج مستقيم عصر صنعتي است، شهرها از نظر جمعيت و وسعت روز به روز ابعاد تازه‌تري پيدا مي‌كنند. به اين ترتيب شهرهاي بزرگ جهان به ابرشهر تبديل شده‌اند. توكيو و يوكوهاما در ژاپن در كنار هم بين 33 تا 35ميليون جمعيت را در خود جاي داده‌اند و بزرگترين ابرشهر جهان نام گرفته‌اند. در فهرست city mayors كه بر اساس آمارهاي مربوط به سال 2006 و 2007 تهيه شده، مكزيكو سيتي، نيويورك، سائوپائولو و بمبئي ديگر شهرهايي هستند كه در فهرست پنج شهر اول جدول پرجمعيت‌ترين شهرهاي جهان جاي گرفته‌اند. از نظر وسعت زمين، شهر نيويورك با مساحت 8700 كيلومتر مربع پهناورترين شهر دنياست. توكيو و يوكوهاما با وسعت 7هزار كيلومتر در رديف بعدي قرار دارد. بعد از اين دو شهر هم ده شهر آمريكايي قرار دارند. بمبئي با پراكندگي جمعيتي 30هزار نفر در هر كيلومتر مربع شلوغ‌ترين شهر دنياست. كلكته، كراچي و لائوس در رديف‌هاي بعدي شلوغ‌ترين شهرهاي جهان قرار دارند.


ثروتمندترين شهرهاي جهان
پرجمعيت‌ترين شهرهاي جهانسایت منبع


 
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما