*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
مديريت واحد شهري - عناوین و ... مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
مدیریت واحد شهری
جمعه, 27 آبان 1390 ساعت 19:39

موضوع مدیریت هماهنگ شهری در کشورهای توسعه یافته، با عناوین ذیل مورد جستجو قرار گرفت:

Urban governance in…//…Urban management in…//…Integrated management in…//…Good urban management in…//…Integrated urban management in…//…Example of integrated management…//…City best management…//…Coordinate management in…//…Corporative management…//…Holly management…//…Integrated city management…//…Corporation between organizations in city…//…Relationship between council and other organization in city…and…

در این مورد یک گروه 5 نفره شامل يك متخصص و سه مسئول کتابخانه دانشگاه تربیت مدرس با بیش از 200 ساعت (که تنها وظیفه آنها سرچ کتابها و مقالات مختلف در مورد کلید واژه های داده شده از سوی محققین و پژوهشگران می باشد) به جستجو مشغول شده و داده های خود را با یکدیگر بطور مداوم به اشتراک می گذاشته­اند، اما در نهایت، بیشترین موضوعاتی که حاصل شد شامل موارد زیر بوده است.

مدیریت هماهنگ در مورد آب...//...مدیریت هماهنگ در مورد فاضلاب...//...مدیریت هماهنگ بطور کلی و بدون هیچ نمونه موردی...//...مدیریت شهری در معنای عام...و...

به بیان دیگر، در مورد وضعیت مدیریت شهری در کشورهای خاص از یک سو و در مورد مدیریت هماهنگ شهری با تعاریف عام آن، مطلب به وفور یافت گردیده است اما در این مورد که در یک شهر یا کشور خاص، مدیریت هماهنگ شهری چگونه حاصل شده، در گذشته وضعیت مدیریت آن چگونه بوده و با چه چالش هایی مواجه بوده، اکنون با چه عناوینی مطرح می باشد و نحوه رسیدن به این مدیریت بهینه یا هماهنگ چگونه بوده است، در جایی اشاره ای نگردیده است.

در ضمن از کمک ها و راهنمایی های اساتید خبره در این مورد همچون دکتر لطیفی و دکتر کاظمیان و دکتر صرافی(که البته قول دادند در آینده نزدیک، برخی از دست نوشته های شخصی و کاری خود را در اختیارمان قرار دهند) نیز استفاده شد که نظر این بزرگواران نیز بر این بوده که در مورد مدیریت یکپارچه و هماهنگ شهری، نمی توان مطلبی همراه با نمونه موردی یافت.

به هر ترتیب، بیش ار صد عنوان کتاب و مقاله لاتین از سایت های مختلف جمع آوری شده و یک بانک اطلاعاتی قوی فراهم گردیده است. بی شک، این جدای از مقالات و منابع داخلی می باشد.

 

ارسال شده توسط :

مهندس یدالله صادقی( دانشجوی دکتري برنامه ریزی شهري دانشگاه تربیت مدرس تهران )

مهندس محمد اکبری ( کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری دانشگاه تربیت مدرس تهران)

 
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما