*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
موضوع پایان نامه در مورد توسعه پایدار شهری و یا گردشگری مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پرسش و پاسخ
جمعه, 01 اردیبهشت 1391 ساعت 22:08

سوال کاربر:

سلام.من ز- ک دانشجوی ارشد رشته چغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه پیام نور ساری هستم.لطفاً مرا درانتخاب موضوع برای پایان نامه در مورد توسعه پایدار شهری و یا گردشگری راهنمایی کنید.

با تشکر

 

 

پاسخ مرکز :

سلام
مهمترین کاری که شما میبایستی انجام دهید مطالعه دقیق مفاهیمی است که نام برده اید و همراه با آن شناسایی نیاز و مشکلات شهری کشور
از تحلیل این موضوعات و جستجوی شهرهای موفقی که در این راه پیشرفتهای قابل توجهی داشته اند الگوهای مناسبی برای بومی سازی و حل مشکل پیدا خواهید نمود.   نکته قابل توجه اینست که شما به دو موضوع علاقه دارید و همین میتواند کمک نماید به یافتن علاقمندیهای شما و نیازهای شهری کشور که در صورت انتخاب صحیح موضوعات و فعالیت مناسب جنابعالی بعنوان یک برنامه ریز شهری ، نتایج کاربردی و موثری برای حل مشکلات فوق بدست آورید.

بطور مثال اکوتوریسم یا بوم‌گردشگریاز موضوعات روز دنیا است که طرفداران بسیاری دارد و حتی انجمن بین المللی آن بوجود آمده است. کشور ما نیز سرشار از منابعی است که میتواند در این مورد به صنعت گردشگری کمک نماید و سودآوری بسیار داشته باشد. ولی باید مفاهیم آنرا همراه با استعدادها و نیازهای کشور شناسایی نمایید و برنامه مناسبی برای یک شهر یا محدوده ای از کشور و یا حتی موضوعی عمومی که نیاز آن احساس میشود ارائه نمایید.

مثال بعدی در این مورد:

ژئوتوریسم ، یا زمین گردشگری است، که از دو بخش ژئو و توریسم تشکیل شده‌است بخش ژئو جاذبه‌های زمین شناسی، ژئومورفولوژی و میراث معدنکاری را شامل می‌شود و بخش توریسم آن به عنوان موضوعی چند رشته‌ای، تمامی زیرساختهای صنعت گردشگری از جمله تفسیر، مدیریت، اقامت، تورها و... شامل می‌شود.

مخاطبان ژئوتوریسم نه تنها متخصصان و کارشناسان زمین شناسی، بلکه گردشگران عادی و علاقمندان طبیعت هستند. در جریان فعالیت‌های ژئوتوریسمی، بازدیدکنندگان ضمن بازدید از پدیده‌های زیبا و ویژه زمین شناسی، با مبانی پیدایش آنها آشنا شده اهمیت وجودی آنها را درمی‌یابند.

مطالعه وبسایت مراکز زیر میتواند بشما در انتخاب موضوع نهایی و مفاهیم بالا کمک کند:

در مورد توسعه پایدار شهری نیز میبایستی همین روش ساده را پیگیری نمایید تا موضوع نهایی مورد علاقه شما و مورد نیاز کشور برایتان روشن شود.
بطور مثال پدیده  شهرنشینی شتاب زده در ایران و سبک های زندگی امروزه آن  به مثابه یکی از  موانع اصلی  در راه رسیدن به توسعه پایدار است.

یکی از مواردی که در توسعه پایدار شهرها مورد توجه قرار می‌گیرد، حفظ سلامت محیط زیست است. همین عبارت میتواند مبنای مناسبی برای پژوهش ارشد شما باشد. توصیه میکنیم این موارد را با استاد راهنما و مشاور خود به موضوعی جذاب، کاربردی و مورد نیاز تبدیل نمایید.

موفق باشید

 
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما