*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
موضوع پایان نامه: استفاده از الگوی روستا شهر برای ساماندهی سکونت گاههای روستایی پراکنده در حد فاصل شهرهای توریستی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پرسش و پاسخ
دوشنبه, 22 خرداد 1391 ساعت 10:15

سوال کاربر:

سلام.خسته نباشید.من دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی شهری هستم. موضوعی که برای پایان نامه بهش علاقه دارم استفاده از الگوی روستا شهر برای ساماندهی سکونت گاههای روستایی پراکنده در حد فاصل شهرهای توریستی به هم پیوسته است.که نمونه موردیم هم شهرهای توریستی شمال کشوره.اولاً فکر می کنم این موضوع خیلی برنامه ریزانه است ولی نمی دونم که چه جوری باید اون رو به مباحث طراحی ربط بدم. ثانیاً می خواستم بدونم موضوعی که می خوام روش کار کنم اصلاً هدفمند و کاربردی هست یا نه؟پیشاپیش ممنونم از راهنمایی تون.

 

پاسخ مرکز :

سلام

موضوع خوبی را انتخاب کرده اید

زیرا کاملاً کاربردی است بدلیل اینکه شهرهای شمالی واقعاً الگوی شهر روستا دارند بخصوص از نظر دیدنی های تاریخی و مراکز پذيرایی و اقامت مدرن در برخی شهرها ... چند سال پیش در این زمینه مطالعاتی در شرکت قطارهای مسافری رجا انجام شد برای راه اندازی قطار توریستی در مسیر تهران تا گرگان بیش از 75 نقطه دیدنی شناسایی شد و شما با مراجعه به کتابخانه اين شرکت می توانيد مطالعات مربوطه را مورد بررسي قرار دهید.

ازطرف ديگر کار شما براحتی به مباحث طراحی ربط پیدا می کند.

اگر مطالعات مربوطه را ببینید و سفري به آن نقاط بفرمايید متوجه خواهید شد که تمامی نقاط گردشگری نیاز به طراحی شهری دارد تا بصورت مکاني پرجذبه برای بازدیدکنندگان داخلی و بخصوص خارجی قرار گیرد.

یکی از دلایلي که هنوز قطار توريستی شمال راه اندازی نشده آماده نبودن محيط گردشگری است که در این زمينه نقش شما بسیار مهم و تعيین کننده است.

با نگاهی به پروژه های مشابه مانند قطار مهاراجه در هند و قطار رویال در انگليس می بینید که چگونه محيط و فضاهای بازدید و محیطهای شهری براي جذب توریست و درآمدزایی آماده سازي شده است.

بنا براين بصورت جدی و هدفمند کار خود را دنبال کنید زیرا کشور پر استعداد و زیبای ما بصورت جدی نیازمند کارهای مطالعات و طراحی و بهره برداری است.

موفق باشيد

 
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما