*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
در راستای تکمیل پرسش نامه می خواستم بپرسم چطور می توانم از این سایت مشاوره بگیرم؟ مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پرسش و پاسخ
سه شنبه, 07 شهریور 1391 ساعت 20:13

سوال کاربر:

سلام
بنده دانشجوی ارشد مدیریت شهری از دانشگاه تهران هستم. در رابطه با موضوع پایان نامه ام (عوامل و موانع واگذاری تصدی های دولتی به مدیریت شهری بر اساس قوانین فرادستی) و در راستای تکمیل پرسش نامه می خواستم بپرسم چطور می تونم از این سایت مشاوره بگیرم؟


با تشکر

پاسخ مرکز :

سلام
بیاد داشته باشید که مشاوره اصلی با اساتید محترم دانشگاه است زیرا آنها میدانند شما با چه روشی چکاری را چگونه باید انجام دهید.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه شما میتوانيد روش و فرايند تحقیق خود را مشخص نموده و در هر مرحله با ارسال کار خود، مشاوره و بازخورد بگیرید.

ولی نکته مهم درباره موضوع شما دو مورد اساسي است:

اول اینکه بطور معمول دانشجويان این رشته نمیدانند که رشته مدیریت شهري دقیقا چیست و به چه کاری می آید، و پس از فارغ التحصیل شدن چکاره هستند، بسیاری از آنها فکر میکنند حتما باید در جایگاههای مدیریت شهری از کارشناس خبره تا خود شهردار قرار گیرند. البته با مطالعه این رشته در کشورهای اروپایی که بیشتر دانشجویان آنها از کشورهای افریقا و آسیا هستند همين نتیجه بدست میدهد و پس از اتمام درس و بازگشت به کشور خود بصورت مشاور مدیریت و سپس مدیر ارشد و معاون و شهردار در کشورهای خود مشغول هستند.

دوم اينکه سیستم آموزشی که شما را پرورش میدهد با چه هدف و نیازی چنين کاري انجام میدهد؟ آیا واقعا مدیران و اساتید رشته شما به این موضوع فکر کرده اند و پاسخ مناسبی برای شما دارند؟

در طی پژوهش ميبایستي تمامي اين موارد را مورد بررسی قرار دهيد و با اینکه بسیاری از مدیران و همه ما میدانیم که انتخاب مدیر در کشور عزیز ایران بیشتر بر اساس رابطه است تا شایستگی ولی با بررسی علمی و آماری بایستی سوالات و اهداف تحقیق را بخوبی تحلیل نمايید تا پاسخ منطقی را بدست آورید.

پیشنهاد ما اينست که موضوع خود را با دیدگاهی فراتر از اینها آغاز نمایید

از آسیب شناسی این رشته و دانشجویان و فارغ التحصیلان تا مقایسه با بهترین دانشگاههای خارجی ، شرح درسها و پیشرفتهايي که در این زمینه وجود دارد. مطالعه دانشگاههای معتبر مانند دانشگاه برلین، هلند، لندن و سوئد میتواند علاوه بر دروس تکميلي و چگونگی نگاه به آینده و انجام پروژه های درسي، شما را با نیازهای واقعی رشته مدیریت شهری آشنا نماید. در برخی از اين دانشگاهها با رويکرد محیط زیست و  شهرسازی و معماري پایدار، این رشته نیز تغيیراتي داشته و بنام مديریت شهری پایدار کامل تر و کاراتر شده است.

لطفا موارد مطرح شده را با اساتید راهنما و مشاور در جريان بگزارید و بدرستی در مسير منطقی تحقیق  قدم بگزارید.

موفق باشید

 
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما