*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
انتخاب موضوع پایان نامه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پرسش و پاسخ
یکشنبه, 30 مهر 1391 ساعت 21:34

سوال کاربر:

سلام .

با تشکر از تمامی مسئولین سایت و زحماتی که برای ترویج علم و کمک به ما می کنید .خیلی سایت ارزنده ای دارید.
موضوعی که ذهن من رو درگیر کرده انتخاب موضوع پایان نامه ام هست. می خواستم درباره ی انتخاب موضوع کمکم کنید. من دانشجوی کارشناسی ارشد شهرسازی گرایش برنامه ریزی شهری دانشگاه علوم و تحقیقات تهرانم . نمونه موردی که قراره براش موضوع انتخاب کنم یک شهر 17 هزار نفری در شمال کشور که دارای مشکلات متعددی می باشد. می خواستم بدانم موضوعات بروز که بشود روی این شهر کار کرد چه می تواند باشد؟
ثانیا در قسمت "پرسش و پاسخ سایت 1 موضوع جالب در زمینه "ایجاد فضاهای عمومی شهری و تاثیر آن بر کیفیت زندگی شهری" به یکی از کاربران پیشنهاد شده بود .می تونید در مورد این موضوع بیشتر توضیح بدید و اینکه چطوری میشه این موضوع رو بسط داد و از چه رویکردهایی در این زمینه استفاده نمود؟

پاسخ مرکز :

سلام و تشکر از قدردانی شما

شما گفتید که روی موضوعی برای شهری 17000 نفره در شمال میخواهید کار کنید.

نام و مشخصات و ویژگیهای شهر و خیلی چیزهای دیگر برای ما نامعلوم است.

ولی اینها را ننوشتیم تا برای ما بفرستید بلکه یک تکنیک ساده دارد.

شما به سه روش میتوانید مشکلات شهر را شناسایی کرده و بدنبال راه حل از طریق دانش برنامه ریزی شهری باشید.

اول تحقیق میدانی است یعنی اینکه بسادگی در محل حضور پیدا کنید... مشاهده کنید... با مردم صحبت کنید و یافته های خود را بنویسید. تا پس از تحلیل موضوع، یک صورت مسئله خوب بنویسید و بدنبال حل مشکل باشید.

دوم اینکه ا ز دانش تجربی آکادمیک خود در رشته برنامه ریزی شهری کمک بگیرید ... یعنی مطالعات موردی مشابه را که افراد مختلف مانند برنامه ریزان و معماران و ... انجام داده اند را بعنوان یک نظریه انتخاب کنید و برای شهر انتخابی خود فرآیند تحقیق و تحلیل موضوعی بنویسید تا به راه حل برسید.

سوم اینکه جهانی فکر کنید و منطقه ای عمل کنید... بطور مثال از موضوعات روز جهانی و اساتید و خبرگان و دانشمندان شهری کمک بگیرید و یک موضوع امروزی را برای شهر انتخابی با توجه به ویژگیهای منطقه ای تعریف کنید مانند طراحی پایدار که میتواند با موضوع روز آن شهر بعنوان مثال نیازهای اولیه زندگی شهرنشینی ترکیب کنید و تحلیل و حل مسئله خود را انجام دهید.

هر سه این تکنیکها امروزه بصورتهای مختلف مورد بحث و بررسی قرار میگیرد تا در نهایت زندگی بهتری برای مردم شهرنشین و ارتباطات انسانی آنها در اختیار قرار دهد.

در مورد "ایجاد فضاهای عمومی شهری و تاثیر آن بر کیفیت زندگی شهری"  باید گفت این موضوع نیز جزو موضوعات روز جهانی است که در شهرهای مختلف دنیا برای نزدیکتر کردن انسانها به یکدیگر و ایجاد احساس لذت و خاطره و افتخار و ویژگیهای مثبت دیگر مورد بررسی و توسعه قرار می گیرد.

امروزه ثابت شده که فضاهای عمومی ، کیفیت زندگی را بالا برده و باعث نشاط بیشتر و آرامش شهروندان خواهد شد.

اگر شما با جستجوی گلید واژه های فارسی و لاتین شروع کنید رویکردها و مسیرهای بسیار متنوعی را پیدا خواهید کرد بخصوص در سایت های تخصصی آنها که قبلا به دوستان دیگر هم معرفی شده اند.

ولی یک نکته را فراموش نکنید :  تمامی موضوعات بالا را با اساتید دانشگاه خود مشورت کنید و علاقمندی خود را به موضوعی خاص نشان دهید تا ایشان بهتر بتواند شما را راهنمایی کند... معمولاً اساتید دانشگاهی با تجربیات بسیاری که در این زمینه ها کسب کرده اند میتوانند موضوعات را براحتی شناسایی نموده و راهکار مناسبی برای روش پایان نامه نویسی و تحلیل موضوع بشما معرفی نمایند.

موفق باشید

 
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما