*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
دروغ ریشه جامعه را خشک می کند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
آموزش هاي شهروندان
چهارشنبه, 08 خرداد 1392 ساعت 08:02

براي سفر به اصفهان رفته بودم. کنار سي و سه پل نشسته بودم. نگاهم به دختر بچه سه يا چهار ساله خارجي افتاد که از پدر و مادرش اندکي فاصله گرفته بود و داشت مرا نگاه ميکرد. بقدري چهره زيبا و بانمکي داشت که بي اختيار با دستم اشاره کردم به طرفم بيايد اما در حالتي از شک و ترس از جايش تکان نخورد. دو سه بار ديگر هم تکرار کردم اما نيامد. به عادت هميشگي، دستم را که خا لي بود مشت کردم و به سمتش گرفتم تا احساس کند چيزي برايش دارم. بلافاصله به سويم حـرکت کرد. در همين لحظه پدرش که گويا دورادور مواظبش بود بسرعت به سمت من آمد و يک شکلات را مخفيانه در مشتم قرار داد. بچه آمد و شکلات را گرفت. به پدرش که ايتاليايي بود گفتم من قصد اذيت او را نداشتم. گفت ميدانم و مطمئنم که ميخواستي با او بازي کني اما وقتي مشتت را باز ميکردي او متوجه ميشد که اعتمادش به تو بيهوده بوده است. کار تو باعث می گردد که بچه، دروغ را تجربه کند و دیگر تا آخر عمرش به کسی اعتماد نکند.

دروغ فساد و تباهي جامعه را ببار مياورد. اعتمادها را زايل ميکند. لذت زندگي جمعي و مدني را از بين ميبرد. ظلم و بيعدالتي را گسترش ميدهد. منشا بسياري از معضلات اجتماعي دروغ است. دروغ ریشه جامعه را خشک می کند.

دروغ در تمامي اجزاي زندگي ما ايرانيها براحتي جاري است و چون سيلي که هر لحظه بزرگتر ميشود در حال نابودي ما است.

والدین، از آن لحظه که بدليل تنبلي خود، شيشه شير خالي را در دهان نوزاد قرار ميدهند تا او را ساکت کنند، آموزش دروغ را به او آغاز کرده اند!!

اندکی به کردار و گفتار خودمان بیندیشیم! بابا ميشينه تو خونه جلوي بچه کوچک به زنش ميگه، فلاني زنگ زد بگو من نيستم. مامانه به بچه ميگه اگه غذاتو بخوري برات فلان چيزو ميخرم بعد انگار نه انگار. بابا به بچه اش ميگه مامانت اومد نگو من به مامان بزرگ زنگ زدم.

بعد اين بچه بزرگ ميشه ميره تو جامعه. معلمش ميگه چرا مشق ننوشتي براحتي دروغ ميگه که خاله ام مرده بود، خونه نبوديم . فروشنده ميشه مثل آب خوردن جنس بنجل را به دروغ جاي اصلي ميفروشه. مهندس ميشه بجاي دو متر، يک متر فونداسيون ميريزه، دکتر ميشه، اهمال در عمل جراحي را ايست قلبي گزارش ميکنه، توليد کننده محصولات پروتئيني ميشه، گوشت شتر و اسب مصرف ميکنه، رييس هواپيمائي ميشه سقوط هواپيما را پاي خلبان مرده ميذاره!

دروغ به اولین ابزار هر فرد برای دست یافتن به هدف تبدیل می شود.

 
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما