*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
تغییر نگرش در دعا کردن مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
آموزش هاي شهروندان
شنبه, 05 مرداد 1392 ساعت 11:50

آیا شنیده اید که می گویند ایرانی ها تعصب ملی ندارند. طبق مطالعه استاد بزرگ دکتر سریع القلم، ایرانی ها اول از همه به فکر خودشان هستند و سپس به فکر خانواده و سپس به فکر دوستان و اطرافیان خود.

متاسفانه باید بپذیریم که این نظر خیلی درست است و نمونه آن را در عمل بارها دیده ایم و بارزترین نمونه آن را در فرهنگ رانندگی در ایران مشاهده می کنید. همینطور در صف (در حالتی که پارتی داشته باشیم یا بتوانیم ،جلو می زنیم)، در تغییر نظر خودمان بر خلاف مسیر حق در زمانی که مصالح ما ایجاب می کند (ولو اینکه نتیجه آن به ضرر مردم تمام شود) ، در رشوه دادن برای طی یک مسیر اداری در زمانی کوتاه تر  یا دور زدن مقررات و   .............

بیایید تمرین کنیم تا این عادت را تغییر دهیم. اول به فکر انسانیت و خدمت به مردم و اعتلای کشور و برقراری صلح و آرامش و همه خوبی ها در جهان و ایران باشیم و سپس همه خوبی ها را برای مردم، دوستان و همسایه ها و سپس برای خانواده خود بخواهیم و سپس همه این ها را برای خود بخواهیم و چقدر زیباست آن خوبی هایی را که برای خود می خواهیم برای این باشد تا توسط آن بتوانیم بهتر و بیشتر به مردم خدمت کنیم و خدمت ما خالص برای رضای خدا باشد.

بیائید در دعاهای خودمان هم این سلسله مراتب را رعایت کنیم و مردم برای ما مهمتر باشد از خودمان و خانواده مان. چرا تا دعا را شروع می کنیم ، همه چیز را برای خود و خانواده و نزدیکان می خواهیم ؟ سلامتی ، پول، رفاه ، ایمان، تقوی ، شادی و ........... همه را برای خود می خواهیم. بسیاری اوقات کشور و اعتلای آن حتی در آخر دعاها هم جایگاهی ندارند. اصلا انگار ما متعلق به این کشور نیستیم ! انگار برای ما مهم نیست عده ای گرسنه سر به زمین بگذارند ، برخی کلیه خود را بفروشند ، تعداد زیادی جوان بیکار باشند ، منحرف و بی دین و بی اخلاق باشند ! پول عمل جراحی خود را نداشته باشند ! البته این ها را می بینیم و ناراحت می شویم و شاید به دیگران کمک کنیم و اشک بریزیم ، اما اگر مهم است چرا ریشه حل این مشکلات را در دعاهای خود نمی آوریم؟

اگر همه برای اعتلاء کشور ،ایجاد رفاه، ثروت، شادی، تقوی، سلامتی و رواج اخلاق انسانی برای همه مردم کشور دعا کنیم و همه برای همدلی بیشتر مردم و حاکمیت دعا کنیم و همه بخواهیم تا همواره بهترین و شایسته ترین و قوی ترین و با اخلاق ترین مدیران در حال و آینده بر کشور ما حاکم باشند و با بهترین، علمی ترین و مناسب ترین روش ها و اصول کشور را اداره کنند، اگر همه این ها را بخواهیم، حتما خیلی اتفاقات مثبت خواهد افتاد.

بیائید حتی در دعا هایمان اولویت را به مردم و کشور بدهیم. بر خلاف عادات گذشته. در دعا کردن هم تغییر نگرش مهم است.

مهرداد تقی زاده

 
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما