*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
اولین کنفرانس ملی خدمات شهری و محیط زیست مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
اخبار سایت
سه شنبه, 15 مرداد 1392 ساعت 15:02

درباره کنفرانس:

امروزه رشد و توسعه شهرها علاوه بر اينکه در امنيت و رفاه شهروندان نقش داشته ، نارسائي هايي نيز در زندگي شهروندان بخصوص از نظر اقتصادي و اجتماعي و زيست محيطي به وجود آورده است ، که در بسياري از اين موارد اين نارسائي ها به صورت مسائل حاد جلوه گر شده است. شهرهاي بزرگ با توسعه لجام گسيخته خود ، مديريت شهري را در ارائه خدمات با مشکل مواجه ساخته است. بر اين اساس مي توان گفت ؛ امروزه کيفيت زندگي در شهرها با توجه به ساختار فضائي – کالبدي ، پيچيدگي مناسبتها و فعاليت هاي اقتصادي – اجتماعي، نيازهاي فزاينده فرهنگي و فراغتي شهروندان، بيش از هر دوره ديگري وابسته به خدمات شهري و ملاحظات محيط زيستي‌در اين شهرهاشده است.

به علت تحول و دگرگوني ساختاري و عملکردي مراکز و فعاليت هاي خدماتي ، نظام کالبدي – فضائي شهرها دست خوش تغييرات اساسي شده و حتي اين پديده يعني تحولات مربوط به خدمات و امکانات وسيع تکنولوژيک مرتبط با آن ، بسياري از الگوها را تحت تاثير قرار داده است . لذا با توجه به نقش روزافزون فعاليت هاي خدماتي در نظام شهرنشيني ، ضرورت هاي جديدي در روند برنامه ريزي شهري پديد آمده است و مساله چگونگي پراکنش مراکز خدماتي ، نحوه دسترسي به خدمات و توجه به اثرات زيست محيطي اين مراکز در شهر از اهميت فزاينده اي برخوردار است.

با توجه به اينکه شهروندان به نوعي اولين و مهمترين خدمات زندگي خود را از شهرداريها دريافت مي کنند، شهرداري به عنوان يک ارگان خدمات رسان، پيشگام ارائه خدمات شهري به مردم جامعه معرفي مي شود و از طرفي ديگر نيز تمامي کمبودهاي هر شهر از ديد مردم به صورت مستقيم به شهرداري باز مي گردد .بنابراين لازم به نظر مي رسد آسيب شناسي خدمات و محيط زيست شهري در ايران با تاکيد بر شناسايي چالش ها و مشکلات موجود و ارائه راهکارها و راهبردهاي مطلوب مورد توجه جدي قرار بگيرد. در همين راستا اولين کنفرانس ملي خدمات شهري و محيط زيست با هدف بررسي و تجزيه و تحليل اين موضوع در قالب هاي علمي ، کاربردي و اجرائي برگزار مي گردد.

Poster3_Final
 
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما