*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
کاربری مسکونی اراضی جنوبی پارک جمشیدیه لغو شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
اخبار سایت
چهارشنبه, 11 دی 1392 ساعت 08:52
شورایعالی معماری و شهرسازی در مصوبه‌ای کاربری اراضی جنوبی پارک جمشیدیه به مساحت ۲۱۸۰۵ مترمربع که بر اساس بند ۲ مصوبه ۵۰۷ کمیسیون ماده ۵ مورخ ۲۲/۱۲/۹۰ شهر تهران به کاربری مسکونی در ۱۸ طبقه تغییر یافته بود را لغو کرد.

کاربری مسکونی اراضی جنوبی پارک جمشیدیه لغو شد

به گزارش معماری نیوز به نقل از وزارت راه وشهرسازی، روز گذشته در هفتمین جلسه شورایعالی معماری و شهرسازی در دولت یازدهم که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، تصریح شد: کمیسیون ماده ۵ شهر تهران بر اساس بند ۲ مصوبه ۵۰۷ کمیسیون ماده ۵ مورخ ۲۲/۱۲/۹۰ کاربری اراضی جنوبی پارک جمشیدیه به مساحت ۲۱۸۰۵ مترمربع که دارای کاربری اولیه پارک عمومی و طبق طرح جامع جدید نیز در پهنه ۳۲۳ G با کاربری حفاظت ویژه – حد کالبدی شهری قرار داشته به کاربری مسکونی در ۱۸ طبقه تصویب نموده بود که در جلسه دیروز لغو شد.

از دیگر مصوبات هفتمین جلسه شورایعالی معماری و شهرسازی در دولت یازدهم تعیین وضعیت اراضی پادگان تبریز در اجرای ماده ۳ قانون انتقال پادگانها مبنی بر اختصاص حداقل ۴۰ درصد از اراضی به کاربری های عمومی شهری بود.

بنابر این گزارش این پادگان در وسعت ۵۵ هکتار در بخش مرکزی شهر قرار دارد و از آنجاییکه با انتقال پادگان‌ها زمینهای وسیعی در محدوده شهرها آزاد می‌شود، ضرورت استفاه صحیح و حداکثری از این اراضی کاملا مشخص است.

همچنین در ادامه جلسه، شورایعالی کلیات موضوع را به شرح توافق درصدی استان تصویب و تدقیق و انطباق کاربری های آن را با ضوابط طرح تجدید نظر جامع شهر تبریز به کمیته فنی ارجاع نمود تا ظرف مدت ۲ ماه نتایج آن را به شورایعالی ارائه نماید.

در ادامه جلسه شورایعالی معماری و شهرسازی تغییر کاربری اراضی پادگان شهید دلجویان بجنورد در اجرای ماده ۳ قانون انتقال پادگانها نیز مطرح و با تمهیدات کمیته فنی تصویب و مقرر شد مدارک پس از کنترل دبیرخانه شورایعالی ابلاغ شود.

تمهیدات کمیته فنی شامل این موارد است که بلوک مذکور تماماً به فضای سبز عمومی با عملکردهای شهری اختصاص یابد.؛ در خصوص کاربری های تجاری پیشنهادی عیناً ضوابط طرح تفصیلی مصوب ملاک قرار گیرد و با توجه به واگذاری های مسکونی و تجاری با تراکم بالا مطالعات ترافیکی هماهنگ با مطالعات ترافیکی و حمل و نقل طرح جامع و تفصیلی مصوب شهر انجام پذیرد.

دیروز شورایعالی معماری و شهرسازی موضوع تداخل حریم شهر بروات با محدوده شهر صنعتی ارگ جدید بم نیز مطرح و مقرر شد رفع تداخل مطابق نقشه ارسالی کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی شورای برنامه ریزی استان کرمان به دبیرخانه شورای عالی ارسال و پس از کنترل دبیرخانه شواریعالی ابلاغ شود.
 
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما