*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
راه اندازی طولانی‌ترین مسیر هوایی دوچرخه در چین مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
حمل و نقل شهري - مطالب حمل و نقل شهري
دوشنبه, 08 خرداد 1396 ساعت 09:03

دفتر معماری هلندی Dissing + Weitling اخیرا یک مسیر دوچرخه هوایی در شهر شیامن استان فوجیان چین راه‌اندازی کردند که طولانی‌ترین مسیر جهان در نوع خود است و از ۶ محله این شهر و ۳ مرکز تجاری آن عبور می‌کند. این مسیر د.چرخه که ۷٫۶ کیلومتر طول دارد، در ارتفاع ۵ متری از سطح زمین ساخته شده است و دقیقا زیر مسیر هوایی اتوبوس BRT این شهر در نظر گرفته شده است.

مسیر مخصوص دوچرخه

این مسیر هوایی دوچرخه اولین نوع از این مسیرهای هوایی نیست بلکه طولانی‌ترین آن در سطح جهان است. نمونه‌ای از این مسیرهای هوایی در شهر کپنهاگ هلند نیز ساخته شده است. عرض این مسیر سبز  ۴٫۸ متر در نظر گرفته شده است تا چند دوچرخه سوار به راحتی بتوانند در کنار یکدیگر عبور کنند. یازده نقطه ورودی و خروجی برای این مسیر دوچرخه سواری در نظر گرفته شده است و دسترسی افراد به ایستگاه‌های مترو، ایستگاه‌های اتوبوس، مراکز خرید، ساختمان‌های عمومی و پل‌های هوایی تامین می‌کند. همچنین در طول مسیر، پل‌های عابر پیاده، رمپ، میدان، پارکینگ دوچرخه و سالن خدمات دوچرخه نیز در نظر گرفته شده است.

مسیر هوایی دوچرخه

اداره برنامه‌ریزی و طراحی شهری شهرداری شیامن، این مسیر دوچرخه را با هدف کاهش تراکم ترافیک در این محدوده شهر و ترویج شکل حمل و نقل پایدارتر راه‌اندازی کرده است. به گفته معماران این پروژه ” استفاده از دوچرخه به عنوان یک شیوه حمل و نقل در حال محبوبیت یافتن بین شهروندان شهرهای چین است که این امر تحت تاثیر ترافیک سنگین در اکثر نقاط شهری این کشور و مزایای زیست محیطی و سلامتی این الگوی حمل و نقل است.” این شیوه حمل و نقل برای سفرهایی با مسیرهای طولانی به طور مثال از نواحی پیرامونی شهر و به مرکز شهر کارآمد نیست و بیشتر می‌تواند سفرهای کوتاه درون شهری را پوشش دهد. توسعه این مسیرهای مخصوص در اشکال مختلف آن در سطح شهرها، علاوه بر ارتقاء سطح سلامت شهروندان، می‌تواند موجب کاهش آلودگی‌های زیست محیطی گردد.

مسیر دوچرخه چین

منبع: سامانه آینده پژوهی و پویش محیطی

 
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما