*** شعار ما :   ترویج تفکر علمی و تخصصی مدیریت شهری و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

بانک اطلاعات تخصصی

عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

با پر کردن فرم بالا می توانید از جدیدترین اطلاعات وبسایت مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری با خبر شوید.

آیا می دانید ؟

آیا می دانید

اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب زدند ایرانیان بودند .

مطالب بیشتر ...

 
بودجه از دولت؛ایجاد و نگهداری تونل تاسیسات با شهرداری مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 23 تیر 1389 ساعت 15:55

نمایندگان مجلس شورای اسلامی درمصوبه ای مهم ،شهرداری ها را مسئول ایجاد تونلهای تاسیسات شهری مورد نیاز شهرها و نهادهای دیگر را موظف به همکاری در این زمینه کردند . دلیل اصلی رای موافق نمایندگان مجلس به این مصوبه، توانمندی شهرداری ها مخصوصا در شهرهای بزرگ بود که بارها در صحبتهای ناطقان موافق مطرح شد.

به گزارش خبرنگار "تهران سما" طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی شهرداری ها مکلفند از محل منابع دولتی و منابع داخلی خود برای احداث تونل مشترک اقدام نمایند.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه در بررسی طرح اصلاح قانون احداث تونل مشترک شهری مصوبه ای داشتند که دولت را مکلف می کند ، جهت آماده سازی اراضی و احداث شهرهای جدید توسط وزارت مسکن و شهرسازی از محل منابع در اختیار، نسبت به احداث تونل مشترک مورد نیاز سازمانها و شرکتهای متولی خدمات شهری مانند آب و فاضلاب، برق، گاز، تلفن و سایر خدمات با رعایت اصول فنی و مسائل ایمنی مربوط به هر دستگاه اقدام نموده و هزینه احداث را به اضافه 10 درصد سود از بودجه سال آینده دستگاههای بهره بردار کسر و یا از بهره برداران بخش غیردولتی دریافت نماید.

منابع حاصله در حسابهای درآمد ـ هزینه نگهداری و ضمن بودجه های سنواتی و برای توسعه جدید تونلهای مشترک به کار گرفته می شود.

بر اساس این گزارش هزینه تامین زیرساختها و خدمات مورد نیاز در شهرداری ها بسیار بالا است به گونه ای که فراهم کردن امکاناتی مثل آب، برق، گاز، تلفن و فاضلاب و حفظ و نگهداری این تاسیسات بار مالی زیادی را بر دوش دستگاههای خدمات رسان و شهرداری ها تحمیل می کند، از این جهت این طرح مطرح شد تا برای رفع این گونه مشکلات راهکارهایی صورت گیرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی طرح اصلاح قانون احداث تونل مشترک شهری مصوب سال 1372 ماده (3) قانون مذکور را اصلاح کردند.

بر اساس اصلاحات مجلس در قانون فوق الذکر، شهرداریها مکلفند از محل منابع دولتی و منابع داخلی خود و یا مشارکت با سایر بخشها و سایر منابع از جمله فروش اوراق مشارکت راسا و یا از طریق شرکتهای تعاونی و یا بخش خصوصی برای احداث تونل مشترک طبق طرحهای مصوب اقدام نمایند و هزینه های آن را در صورت تامین از اعتبارات دولتی به علاوه 10 درصد و در صورت تامین از منابع داخلی شهرداریها و اوراق مشارکت و تسهیلات بانکی به علاوه 20 درصد سود سالیانه از دستگاههای بهره بردار دریافت نمایند. بعد از احداث تونل مشترک در هر معبر شهرداری مجاز به صدور مجوز حفاری برای دستگاههای اجرایی که قانونا ملزم به استفاده از تونل مشترک هستند نیست.

همچنین نمایندگان مجلس تعمیر و نگهداری تونل های شهری را بر عهده شهرداری قرار دادند و هزینه آن را براساس دستورالعملی که توسط وزارت کشور (سازمان شهرداری ها و دهیاریها) تهیه خواهد شد با تصویب هیات وزیران سالیانه از دستگاههای بهره بردار وصول مقرر نمودند.

براین اساس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و شورای برنامه ریزی و توسعه استانها موظفند اعتبارات مورد نیاز سالیانه طرح را که توسط وزارت مسکن و شهرسازی و وزارت کشور برآورد می شود در بودجه عمومی کشور پیش بینی نمایند.

براین اساس، اصلاح آئین نامه اجرایی این قانون توسط وزارت کشور با همکاری دستگاههای ذی ربط ظرف حداکثر سه ماه از تاریخ تصویب این قانون توسط هیات وزیران به تصویب خواهد رسید.

سایت منبع

 
 

توسعه حمل و نقل محور

صفحه اصلی تماس با ما

All Rights Resereved For umic.ir

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما