اقتصاد شهری

شهری که با درآمد توریست اداره می شود

مایکل بلومبرگ شهردار نیویورک شب گذشته در یک کنفرانس خبری دخل و خرج سازمان شهرداری نیویورک در سال ۲۰۱۳ را به اطلاع شهروندان این شهر رساند.

نکته قابل توجه در آمارها و اطلاعاتی که شهردار نیویورک ارایه کرد این مساله بود که تقریبا شهر بزرگی چون نیویورک نزدیک به دوبرابر هزینه های سالانه نهاد شهرداری خود تنها از توریسم درآمد دارد.

طبق اعلام بلومبرگ این شهر در سال ۲۰۱۳ پذیرای ۵۴ میلیون و ۳۰۰ هزار توریست بوده است که از این رقم ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از کشورهای خارجی و بیش از ۴۳ میلیون نفر از شهروندان دیگر ایالت های آمریکا بوده اند.

بلومبرگ افزود شهرداری نیویورک در سال ۲۰۱۳ بیش از۳۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار هزینه داشته است در حالی که رقم در آمد شهر نیویورک از محل توریست هایی که در سال ۲۰۱۳ به این شهر آمده اند بیش از ۵۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بوده است.

این رقم در مقایسه با درآمد توریستی سال ۲۰۱۲ رشد داشته است. در سال ۲۰۱۲ شهر نیویورک ۵۵ میلیارد دلار درآمد توریستی داشته است.

بلومبرگ اعلام کرد در هدف گذاری قبلی شهرداری نیویورک برای جذب توریست داخلی و خارجی رقم ۵۵ میلیون نفر برای سال ۲۰۱۵ در نظر گرفته شده بود ، در حالی که به گفته او با بازدید ۵۴ میلیون و ۳۰۰ هزار توریست در سال ۲۰۱۳ از این شهر ، شهرداری نیویورک امیدوار است هدف عبور از ۵۵ میلیون توریست سالانه در سال ۲۰۱۴ محقق شود.

میزان ورود توریست به نیویورک نیز در سال ۲۰۱۳ در مقایسه با سال ۲۰۱۲ بیش از ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رشد داشته است.

 

مهندس هدایتی

مطلب قبلی

خانه های قدیم اتاق خواب نداشت

مطلب بعدی

روی دیوارهای سد چیست؟

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *