مطالب حمل و نقل شهري

محدودیت استفاده از سوخت های نامناسب در کلرادو به تصویب رسید

گروه بین الملل: روز شنبه مقامات بهداشت و محیط زیست کلرادو قوانین جدیدی مبنی بر محدود کردن استفاده از نفت و بنزین جهت کاهش آلودگی هوا در این ایالت را به تصویب رساندند که از آن جمله می توان به شناسایی و کاهش انتشار گاز متان به عنوان اولین برنامه ای که به شکل برنامه ای ملی تنظیم شده اشاره کرد.

به گزارش شهرنوشت و به نقل از رویترز، از آنجا که تولید و انتشار گاز متان در اتمسفر کره زمین اثرات مخربی بر روی محیط زیست و سلامت انسانها دارد مقابله با انتشار این گاز و سایر گازهای آلوده بیش از پیش مورد توجه مقامات شهری در سراسر جهان قرار گرفته است.
در همین راستا معیارهای جدیدی جهت کاهش انتشار گاز متان در طول تولید و حمل گازهای طبیعی طی توافقی ما بین تولیدکننده های انرژی آنادارکو پتروليوم، نوبل انرژی، اینکانا کراپ و صندوق حمایت از محیط زیست در پاییز گذشته برای اولین بار در ایالت کلرادو اتخاذ شده است.
این قوانین در پی تحقیقات جدیدی که نشان می دهد نشت گاز طبیعی از سامانه های تولید و انتقال گاز در آمریکا، به طور متوسط پنجاه درصد بیشتر از پیش بینی مدیران صنایع و نیز سازمان حفاظت از محیط زیست این کشور به تصویب رسیده اند.
لازم به ذکر است نشت مقادیر بسیار اندکی از گاز طبیعی متان، تاثیرات منفی زیادی بر محیط زیست دارد زیرا قدرت گاز گلخانه ای متان سی برابر بیشتر از دی اکسید کربن است و در نتیجه نقش مخرب تری در گرم شدن دمای کره زمین ایفا می کند. محققان دانشگاه استنفورد در ایالت کالیفرنیا که نتایج مطالعات جدید آنها در نشریه ساینس منتشر شده است می گویند با بررسی های محلی و ملی در همه مناطق آمریکا، به این نتیجه رسیده اند که انتشار گاز متان در این کشور ۲۵ تا ۷۵ درصد بیشتر از آن چیزی است که سازمان حفاظت از محیط زیست این کشور پیش بینی کرده است.
البته بخشی از این تفاوت ها، به این موضوع باز می گردد که سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا تنها بر انتشار گاز متان ناشی از فعالیت های بشری تمرکز دارد و به انتشار طبیعی آن توجهی نمی کند ولی در مجموع، تحقیقات، نشان از انتشار بیش از حد انتظار این نوع گاز در کشور آمریکا و نقش بیشتر و البته مخرب این کشور در آلوده و گرم تر شدن کره زمین دارد.
از آنجا که اجرای این قوانین به اپراتوری برای انجام بررسی های مکرر جهت تراوش این نوع از گازهای آلوده احتیاج دارند استفاده از دوربین های مادون قرمز و فن آوری های دیگر نیز می توانند موثر واقع شوند.
فرد کراپ رئیس صندوق حمایت از محیط زیست گفت: “این یک موفقیت بزرگ برای هوای پاک و سالم است. رسیدن به این نقطه به منزله تصمیم مهمی است که جهت یافتن زمینه های مشترک گرفته شده است.”
جان هیکنلوپر فرماندار کلرادو در بیانیه ای عنوان کرد که قوانین جدید نتیجه “همکاری و توافق” میان ذینفعان مختلفی از گروه های شهروندی و دولت گرفته تا صنایع انرژی است.
وی افزود: “این قوانین که توسط کمیسیون به تصویب رسیده اند با ضمانت اینکه کلرادو تمیزترین و امن ترین صنایع نفت و گاز در کشور را خواهد داشت به حفظ مشاغل نیز کمک خواهند کرد.”
داگ فلندرز سخنگوی انجمن نیز خاطرنشان کرد: “قوانین زمانی اجرایی می شوند که ما از آنها حمایت کنیم. متاسفانه ما در تضمین تطابقات قانونی در حوزه ها و اپراتورها موفق نبوده ایم.”
همچنین ویل الیسون رئیس بخش کنترل آلودگی هوای کمیسیون این موفقیت را به پای چند تن از رهبران صنعت نوشت که اواخر سال گذشته داوطلبانه توانستند این قوانین را به مرحله اجرا در آوردند.

مطلب قبلی

سنگاپور به شهری تمیز شهرت یافت

مطلب بعدی

فصل زیباسازی در اوورلند پارک آغاز می شود

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *